Про храм

Село Слобода  розташовано у Східних Карпатах, найвища точка, де ще є житлові будинки – 1104 м. над рівнем моря, у верхів’ях річки Теребля, за 5 км. від озера Синевир.

У 1997 році слободяни утворили парафію і вирішили звести православний храм на честь Преображенія Господнього. Ця ідея була підтримана Син. Полянською сільською радою, до якої входить с. Слобода, та керівництвом Національного Природнього парку “Синевир”. З благословіння єпископа Хустського і Виноградівського Мефодія 1997 року було розпочато будівництво.

У 1998 році відбулось освячення фундаменту храму єп. Мефодієм, а 2001 року єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн освятив престол в новозбудованому храмі. З часом в храмі було обладнано верхній зимовий приділ з престолом на честь святих жінок мироносиць.

Першим настоятелем Спасо-Преображенського храму був прот. Петро Пишка. Відтак, парафію очолювали священики: прот. Іоанн Пішта, прот. Василій Беля, прот. Михаіл Зятюк, а з 2004 року настоятелем храму являється прот. Ігор Бембило.

У парафії по особливому вшановуються такі празники: 3 – тя Неділя по Пасці, св. жінок – мироносиць (престольний празник верхнього приділу); 6-та Неділя по Пасці, про сліпонародженого (освячений престол); 19 серпня – Преображеніє Господнє (престольний празник); 21 липня та 4 листопада – Казанської ікони Божої Матері.

У храмі знаходяться такі святині: ікони преподобних Алексія Карпаторуського, Іова Угольського, Іова та Амфілохія Почаївських, святителя Луки Кримського з частичками мощей, Казанська ікона Божої Матері.

(99)